Za nami pierwsza impreza zorganizowana przez Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w czasach pandemii COVID-19 z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. Mowa tu o Wakacyjnym Festynie Rodzinnym, który odbył się 9 sierpnia 2020 r. w amfiteatrze na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego. Mieszkańcy Rynu i turyści skorzystali z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora.

Rządne wspinaczki dzieci mogły wyszaleć się na mobilnej ściance wspinaczkowej. Poza tym uczestnicy imprezy mogli zagrać w gry planszowe, wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach literackich oraz odwiedzić kącik skręcania balonów. Nie zabrakło także pokazów Aikido, manipulacji kijem i sprzętu strażackiego. Zwieńczeniem wydarzenia był występ iluzjonisty – Łukasza Ogonowskiego, który swoimi sztuczkami zaskoczył niejednego widza.

Dziękujemy Anecie Kuczyńskiej, prezes Fundacji Antidotum oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rynie za pomoc w organizacji festynu, a także Tadeuszowi Makelburg, właścicielowi Wypożyczalni Sprzętów Wodnych za ufundowanie nagród w postaci trzech karnetów na godzinne pływanie rowerem wodnym po jeziorze Ołów.